V rámci konference Terénní a nízkoprahové programy 2020/21 – Limity a etika v sociální práci vás zveme ke shlédnutí příspěvku Mgr. Petera Porubského, jenž se věnuje tématu sebepoškozování a naznačuje, kudy z bludného kruhu sebepoškozování vyjít ven.
Anotace příspěvku:
Sebepoškozování je v současné době velmi aktuální fenomén s rostoucím trendem mezi dětmi. V průběhu přednášky se na problematiku sebepoškozování podíváme z různých stran:
- co je a co není sebepoškozování,
- jaké jsou důvody, které děti vedou k tomu, aby si ubližovaly,
- jak souvisí sebepoškozování a sebevražedné chování,
- jak můžeme chápat sebepoškozování v kontextu závislosti.
Medailonek přednášejícího:
Mgr. Peter Porubský – vystudoval psychologii a biologii na univerzitě ve slovenské Nitře. V letech 2010–2018 pracoval jako vedoucí Linky bezpečí. Absolvoval psychoterapeutický výcvik SUR, výcvik v telefonické krizové intervenci, v motivačních rozhovorech a v rodinném poradenství. Celý svůj dosavadní profesní život se věnuje oblasti sociální péče, neziskovému sektoru, prevenci rizikového chování u dětí a mládeže, lektorování, psychoterapii a psychologickému poradenství. Při lektorování rád propojuje teorii se zkušenostmi z praxe.
Pokračujte na stránku konference Terénní a nízkoprahové programy 2020/21 - Limity a etika v sociální práci a čtěte více informací o konferencích ČAS.
Další příspěvky konference:
- Bob Kartous: Vezeme děti na parním stroji do virtuální reality?
- Aleš Herzog: Kdy a jak máme bojovat za práva klientů