Zpět do menu Hledat Česká asociace streetwork
Zavřít

Nebylo nic nalezeno.

Zpět na výpis

Základy práce s klientem pod vlivem alkoholu nebo OPL

Ilustrační foto
Cílem semináře je naučit se pracovat v rámci pravidla „vstup pod vlivem“ tak, aby to bylo co nejefektivnější pro klienta, pro službu a nabízené sociální výkony.

Česká asociace streetwork Vás zve na seminář „Základy práce s klientem pod vlivem alkoholu nebo OPL“. Jednodenní seminář (8 hod.) pro max. 15 lidí je určen pracovníkům v zařízeních poskytujících nízkoprahové sociální služby, či studentům, kteří se o danou oblast zajímají a zároveň vykonávají v NZDM praxi. Seminář má akreditaci MPSV.

Termín semináře:

  • 12. září 2018

Výuka:

  • 10 - 18 hod.

Lektorka kurzu:
Mgr. Zuzana Guryčová
- praxe v nízkoprahových službách 10 let (K-centrum, terénní program, NZDM), v současnosti působí jako kontaktní pracovnice v NZDM Blansko, Společnost Podané ruce, o.p.s.

Anotace semináře: 

  • Cílem semináře je naučit se pracovat v rámci pravidla „vstup pod vlivem“ tak, aby to bylo co nejefektivnější pro klienta, pro službu a nabízené sociální výkony. V rámci setkání probereme tři možné varianty pravidel a také probereme různé fáze bytí pod vlivem. Naučíme se, jak vliv poznat, a jak začít rozhovor s klientem na toto téma.
  • Na semináři se účastníci dozví, jak konkrétně s klientem v různých fázích stavu pod vlivem pracovat. Zda to lze, jaká jsou rizika a pozitiva, co to může přinést z hlediska důvěry, vztahu s klientem, spektrem zakázek a posunu klienta směrem k řešení svého problému.
  • Seminář nenese poselství „všichni můžou chodit do klubu opilí a zhulení“, ale nese poselství „naši klienti mají tyto charakteristiky a proto s nimi chceme pracovat“. V semináři je počítáno s Vaším aktivním zapojením a podobným postojem. 

Místo konání:

  • Diakonická akademie, Praha
  • K dispozici káva, čaj. Strava zajištěna není.

Cena semináře:

  • Cena kurzu stanovena ve výši 1950 Kč.
  • Pro účastníky z členských zařízení České asociace streetwork z.s. cena 1650 Kč.

Uzávěrka přihlášek: 22. 8. 2018 2. 9. 2018

V kurzu jsou stále volná místa!

Tagy: #vzdelavani

Cena

1950 Kč

Pro účastníky z členských zařízení České asociace streetwork z.s. cena 1650 Kč.

Více informací o kurzech Vám poskytne Klára Šmejkalová, smejkalova@streetwork.cz, tel:+420 774 913 776