Nebylo nic nalezeno.

Foto © Anna Šolcová

Čas od času #2: O streetworku s Klárou Laurenčíkovou

Respektovaná odbornice na práva dětí a zastánkyně inkluzivního vzdělávání vyzdvihuje potřebu podpůrné infrastruktury školského systému. Doba pandemie odhalila silná místa i úskalí českého vzdělávacího systému. Více jak 60 tisíc dětí je mimo distanční výuku. Znásobilo se ohrožení dětí. Nízkoprahová zařízení jsou nepostradatelná.

Hostkou druhého dílu nového diskusního pořadu ČAS od ČASU je speciální pedagožka Klára Laurenčíková, předsedkyně Vládního výboru pro práva dítěte a garantka agendy dětského duševního zdraví na Ministerstvu zdravotnictví. Jaké jsou systémové změny směřující k vyšší kvalitě a spravedlivosti ve vzdělávání? Jak vést výuku znevýhodněných dětí a pomáhat jim v souladu s jejich efektivní integrací? Poslechněte si rozhovor v Knihovně Václava Havla s předsedkyní společnosti pro inkluzivní vzdělávání.

Premiéra dílu s Klárou Laurenčíkovou se uskuteční 31. března 2021 v 19:00. 

Nová podcastová série ČAS od ČASU prostřednictvím hostů přibližuje veřejnosti jinak vzdálená a předsudky opředená témata nízkoprahových a terénních sociálních služeb a jejich klientů. V úvodním dílu pořadu jsme v Knihovně Václava Havla přivítali socioložku Jiřinu Šiklovou, dalším hostem bude psychiatr Jakub Minařík, zaměřující se na farmakoterapii závislosti na návykových látkách. Celkem se v Knihovně Václava Havla představí dvanáct osobností sociální práce. 

Diskusní setkání budou přístupná formou videozáznamu, přepisu rozhovoru a podcastu dostupného na Spotify i streamovacích službách iOS a Android. Moderuje Adéla Lichková, kterou je možné slyšel také na vlnách Českého rozhlasu.

Čas od času #1: O streetworku s Jiřinou Šiklovou

Jak změnit mentální nastavení většinové společnosti vůči lidem sociálně vyloučeným nebo jinak zranitelným? To je jedna z otázek pro první dámu české sociologie a někdejší disidentku, zakladatelku katedry sociální práce na Filosofické fakultě University Karlovy. Energická žena, neústupná bojovnice proti předsudkům a nepochopení, v jedné životní fázi také sociální pracovnice. Jak to ovlivnilo její život? Jací jsme? Jak změnit mínění většiny k pomoci lidem na okraji společnosti?

Premiéra dílu s Jiřinou Šiklovou se uskutečnila 17. února v 19:00. 

S odvahou k porozumění.

Projekt ČAS OD ČASU podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

Čtěte také:

Startuje nová série podcastů ČAS od ČASU. Představí osobnosti sociální práce

Webové stránky projektu: 

Tagy

Přílohy