Nebylo nic nalezeno.

Ilustrační foto

Zahraniční stáže/Study visits

Od 1. září 2019 začala Česká asociace streetwork, z.s. realizovat nový projekt „Schools and (social) streetworkers – the same target group, the same goals“, registrační číslo projektu 2019-2-CZ01-KA205-061588.

Projekt je podpořen z programu Erasmus+ a poběží do 31. května 2022. Projekt je zaměřen na zkvalitnění činnosti odborných organizací, pracujících s mládeží formou nízkoprahových sociálních služeb a sdružených v ČAS, pomocí výměnných stáží metodou „stínování“ (jobshadowing). Pracovníci s mládeží vyjedou na zkušenou do zahraničí (Německo, Holandsko, Estonsko, Slovinsko, Finsko) a kolegové ze zahraničí naopak přijedou načerpat inspiraci do České republiky. Stáže budou zaměřeny na spolupráci škol a terénní sociální práce s mládeží. Celkem se stáží zúčastní 50 streetworkerů (z toho polovina budou čeští účastníci).

Zkušenosti ze stáží shrnujeme v elektronickém sborníku, který jsme publikovali na závěr projektu. Umožňujeme tak co nejširšímu množství zájemců seznámit se s tím, jak funguje streetwork v různých zemí Evropy. 

Také jsme publikovali:

Závěrečné zprávy ze stáží

Tagy

Přílohy