Nebylo nic nalezeno.

Foto: ČAS

Týden nízkoprahových klubů

​​​​​​​Vyhlašujeme 14. ročník tradiční kampaně České asociace streetwork Týden nízkoprahových klubů, která se každoročně koná v posledním celém zářijovém týdnu. Ten letos připadá na 21. – 25. září 2020. Nízkoprahové kluby pro děti a mládež napříč celou Českou republikou se tak znovu otevřou široké veřejnosti. Přihlaste svůj klub do naší informační kampaně a staňte se součástí Týdne nízkoprahových klubů 2020!

Proč se zapojit?

Týden nízkoprahových klubů má za cíl především snížit prahy mezi kluby a veřejností. Přestože NZDM odvádí v systému sociálních služeb unikátní práci a pomáhají svou činností předcházet závažnějším problémům, veřejnost – a často i rodiče – je mnohdy vnímají jako něco stigmatizujícího. Prostředkem, jak tento pohled změnit a seznámit blíže a bez předsudků školy, rodiče, potenciální klienty, sousedy, firemní dárce nebo zástupce samospráv s činností nízkoprahových klubů, budou různé akce, které kluby uspořádají přímo v jejich městech a místních komunitách. Soustředění těchto akcí do jednoho týdne a využití velkého počtu klubů, nám umožní upozornit na práci a význam nízkoprahových klubů v regionu i celorepublikově.

Možná už v tuto chvíli máte nějaký nový a neotřelý nápad, komu a jak efektivně představit smysl a obsah Vaší práce. Pokud ještě nápad na konkrétní akci nemáte, nezoufejte – můžete se inspirovat minulým ročníkem. V tuto chvíli se stačí přihlásit a na promyšlení detailů akce budete mít čas.

Zpestřením letošního Týdne nízkoprahových klubů bude možnost posílat krátká videa, která natočí klienti na téma Proč chodím do klubu. Sledujte náš Facebook a událost TNK 2020, kde se brzy dozvíte více!

Jak se tedy přihlásit?

Nejprve je třeba vyplnit online přihlášku a závazně se tak přihlásit. Samozřejmě co nejdříve – nejpozději však do 20. 8. 2020!  Na propracování konkrétních detailů Vaší akce budete mít čas do 31. 8. 2020, kdy je uzávěrka programu. Nyní shromažďujeme údaje o tom, kolik klubů se Týdne zúčastní a kolik z vás bude od nás chtít zdarma zaslat zbrusu nové samolepky a plakát k propagaci. Vyplňte tedy přihlášku pečlivě, zejména korespondenční adresu, na kterou vám materiály pošleme!

Oproti minulým ročníkům budeme letos rozesílat poštou pouze minimum materiálů – přihlášená zařízení od nás dostanou 21. 8. 2020 sadu elektronických grafických materiálů včetně plakátu, který si budou moci sama upravit dle svých požadavků a vytisknout, dále sadu šablon a motivů pro sociální média, včetně šablony tiskové zprávy. Tu si budou moci upravit a rozeslat regionálnímu tisku. POZOR: Elektronickou a poštovní zásilku (zasíláme doporučeně Českou poštou) dostanete na adresy, které uvedete v přihlášce. Je třeba uvést kontakty, které budou dostupné v týdnu od 31. srpna!

Znovu také nabízíme pomoc při zpracování např. inzerátu do místních novin, pokud takovou možnost máte. Připadá nám důležité, abychom působili co nejvíce jednotně a posílili tak celkový dopad Týdne na veřejnost.

Za Českou asociaci streetwork vám všechny dotazy zodpoví Michaela Burdová na e-mailu portal@streetwork.cz, tel.: 774 421 865, nebo Martina Zikmundová, zikmundova@streetwork.cz, tel.: 774 913 777.

Událost na Facebooku:  https://www.facebook.com/events/2566691723660464/

Minulé ročníky:

Týden nízkoprahových klubů 2019

Týden nízkoprahových klubů 2018

Tagy