Nebylo nic nalezeno.

Foto: Anna Šolcová Photography

Jak Výroční cena přišla na svět

Výroční ceny ČAS aneb ČASovaná bota vznikly jako vyjádření uznání lidem z první linie za jejich obětavou práci, kterou často vykonávají navzdory četným překážkám. Přečtěte si skutečný příběh o tom, jak přišla ČASovaná bota na svět!

Jednoho dne přišel do práce ve velmi špatné náladě náš kolega streetworker. Hned si začal stěžovat, že prochodil daný rok již třetí boty. A v ruce držel rozbitou tenisku a mával s ní na důkaz kolem sebe. A začal si stýskat. Jak je nepěkné počasí, ve kterém musí šlapat terén. Jak je jeho práce špatně placená. Že už si musel zase půjčovat, aby vyšel. Jak jej občas dokáže zprudit některý z klientů a že si bude muset kupovat nové boty.

A přesto ještě ten samý den vzal ten samý streetworker tašku terénního programu, deštník, botu si oblepil izolačkou a vyrazil s úsměvem na rtech do terénu, kde odvedl dobrou práci.

V tu chvíli nám přišlo nutné a nezbytné nějakou formou vyjádřit uznání lidem, kteří obětavě a za málo peněz pracují v první linii.

Tak vznikla cena, kterou Michal Zahradník stvořil ze žulové kostky a ochozené oranžové "gladiátorky", kterou věnovala streetka Alena Vosáhlová.

Tagy