Nebylo nic nalezeno.

Časované boty by slušely ženám (I. Kaškelyte, Nadace Vodafone ČR)

 Rozhovor s Ingou Kaškelyte, ředitelkou Nadace Vodafone ČR: Nadace Vodafone ČR se stala partnerem letošní Časované boty a udělila Časovanou botu pro zařízení roku.  Inga Kaškelty byla členou Rady ceny a podílela se tak na hodnocení ostatních nominovaných. 

  • Co Vás na letošní Časované botě překvapilo?

Takřka absolutní absence žen. Mám pocit, že jsem narazila na jedinou. Od Jiřího Kocourka z ČASu jsem slyšela, že se nad tím podivoval také jeden renomovaný ženský magazín. Takže ženy, hlaste se!

  • Které zařízení bylo Vaším favoritem?

Jednoznačně rokycanská Diakonie, která si také cenu nakonec odnesla. Podařilo se jim do řešení nepopulárního tématu, kterým sociální práce s romskými dětmi a rodinami je, zapojit místní samosprávu. Pro udržitelnost podobných projektů považuji spolupráci s obcemi za klíčovou.

  • Udělení letošní Časované boty se časově shoduje se startem Nadace Vodafone a grantovým programem Vpoho, jaké máte plány v roce 2007.

Podporu nízkoprahových klubů chápeme jako strategickou iniciativu, takže s programem Vpoho pokračujeme i v roce 2007. Rádi bychom se zaměřili zejména na podporu menších a vznikajících nízkoprahových klubů. Velký potenciál spatřujeme také ve spolupráci s existujícími regionálními skupinami nízkoprahových klubů. Samozřejmě bude nadále pokračovat také naše podpora ČASu.

  • Nadace Vodafone ale nerealizuje pouze program Vpoho

Letos jsme odstartovali také druhý grantový program Vpohybu zaměřený na podporu samostatných iniciativ mladých lidí a zapojení komunikačních technologií do pomoci potřebným. V tuto chvíli vyhodnocujeme grantové žádosti.

  • Nedá mi to nezeptat se nakonec na Vaše cizokrajné jméno, které kontrastuje s Vaší bezchybnou češtinou. Kde jste se ji naučila?

Na Karlově univerzitě v Praze, kam jsem se přistěhovala v roce 1996 z Litvy. Pak jsem tady začala pracovat v Nadaci Terezy Maxové a v NROS. Následovalo studium v Británii a konzultantská práce v Bulharsku. V Čechách jsem se začala cítit docela doma a když přišla nabídka od Vodafonu, neváhala jsem.

  • Tak hodně štěstí!

Red