Zpět do menu Hledat Česká asociace streetwork
Zavřít

Nebylo nic nalezeno.

Zpět na výpis

Praktické využití komiksů při tvorbě preventivních programů v NZDM

Ilustrační foto
Základní návod pro práci s preventivními materiály (komiksy) coby prostředkem pro navázání hovoru s klienty na ožehavá témata.

Česká asociace streetwork Vás zve na seminář „Praktické využití komiksů při tvorbě preventivních programů v nízkoprahových zařízeních pro děti a mládež“. Seminář má kapacitu max. 20 účastníků a je akreditován MPSV.

V rámci semináře dostanete základní návod pro práci s preventivními materiály (komiksy) tak, aby Vám sloužily jako prostředek pro navázání hovoru na ožehavá témata spolu s klienty. Naučíte se vytvářet a pracovat na principech preventivních programů.

V rámci semináře budou distribuovány preventivní materiály – letáky (5ks od každého příběhu). K dispozici budou mj. komiksy „Virtuální realita?“ (šikana na internetu), „Je to moje vina?“ (rozvod v rodině), „Moje tělo, moje volba?“ (sebepoškozování), „Pomóc, škola“ (téma škola), „Mám průšvih“ (starosti/problémy), „Kde je kámoš“ (alkohol), „Tenkrát poprvé“ (sex, vztahy), „Neboj, dám si pozor“ (sex, ochrana) apod.

Termín semináře:

  • 13. 6. 2019

Výuka:

  • 10:00 – 18:00 hod.

Místo:

  • Klimentská, Praha

Lektorka:

Lenka Staníková Od r. 2006 – 2011 pracovala jako kontaktní pracovnice NZDM PVC Blansko, kde se zabývala preventivními tématy, především tématu „Práce s dívkami v klubu“. Po rodičovské dovolené se do oboru vrátila a od roku 2014 pracuje v Azylovém domě pro ženy a matky s dětmi v Uherském Hradišti, kde působí na pozici vedoucí soc. pracovnice.

Cena semináře:

  • nečleni 1 950,- Kč pro členy ČAS 1 550,- Kč

Uzávěrka pro příjem přihlášek: 23. 5. 2019

Tagy: #vzdelavani

Cena

1 950

Pro účastníky z členských zařízení České asociace streetwork z.s. cena 1 550.

Více informací o kurzech Vám poskytne Klára Šmejkalová, smejkalova@streetwork.cz, tel:+420 774 913 776